Čtvrtek 29. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dětem z domova Lazy udělaly radost dárky i ukázky techniky

Profesionální hasiči a děti patří neodmyslitelně k sobě. Ať se jedná o dětské dny na našich stanicích, besídky ve školách nebo výchovu v požární prevenci, patří každé setkání s dětmi k těm nejpříjemnějším zpestřením služby hasičů. A za svůj přístup jsou vždy odměněni nefalšovanou radostí a obdivem.

Stranou nezůstávají ale ani děti, kterým nebyl osud zcela nakloněn a zůstaly bez rodičů nebo je jejich život poznamenán zdravotním či mentálním postižením. Dětské a speciální domovy jsou tak v průběhu roku častým cílem návštěv profesionálních hasičů z našich stanic. Především pak sváteční dny jsou příležitostí jak těmto dětem udělat radost. Nejinak tomu bylo i o letošních vánočních svátcích.

O zpestření svátků dětem s mentálním postižením z dětského domova Lazy – Zlín se tento rok postarali hasiči centrální stanice Zlín. Štědrý den tak dětem obohatili o ukázky své techniky a vybavení, které si mohly děti také řádně vyzkoušet. Na návštěvu ale hasiči nepřijeli s prázdnou. Za vyčleněné peníze dětem také nakoupili množství dárků pod vánoční stromeček. A jak ukazuje část fotografií, o nudě ani špatné náladě nemohla být ani řeč.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet