Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasičská srdce v Městci Králové

Sbor dobrovolných hasičů v Městci Králové letos slaví 130. výročí svého založení. Členové SDH se proto rozhodli uspořádat důstojné oslavy tohoto výročí, které započaly již v měsíci lednu na Výroční Valné hromadě.

U příležitosti výročí založení sboru byla vybraným členům SDH předána ocenění za jejich práci. Oceněni byli také členové HZS Nymburk a Poděbrady formou upomínkových předmětů. Upomínkové předměty obdrželi také členové Rady města a Zastupitelstva města. V neposlední řadě byli oceněni také dlouholetí sponzoři našeho sboru.

Druhým významným měsícem v tomto roce je měsíc květen. Myslíme si, že 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Městci Králové si zaslouží pozornost a proto jsme se rozhodli uspořádat na naše poměry velkolepou oslavu. Již od zmíněného ledna tohoto roku usilovně pracujeme na přípravách akce s názvem HASIČSKÁ SRDCE 2008 ANEB 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V MĚSTCI KRÁLOVÉ.

Vycházíme z tradice, kdy jsme v minulosti pořádali akce s názvem DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Zpočátku to byly skutečně dny otevřených dveří bez jiných doprovodných akcí. Postupem času jsme začali pořádat organizačně mnohem náročnější akční ukázky práce nejen dobrovolných, ale i profesionálních hasičů, ukázky práce záchranářů, policistů – prostě potvrdit veřejnosti funkční součinnost složek Integrovaného záchranného systému. Zatím největším novodobým DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ byl 26. duben v roce 2006. Můžete si ho připomenout v jiné sekci našich stránek.

V roce 1978 slavilo naše město Městec Králové 700. let svého založení a s ním i náš sbor, který slavil 100. let svého založení. Tehdejší oslavy byly velkolepé a několikadenní.

Letos od této události uplynulo 30. let. Současná doba je, jak jistě všichni víte, slangově řečeno „úplně jinde“, nicméně mnoho věcí zůstává v srdcích hasičů velmi podobných a několik úplně stejných. Mezi ně patří například pomáhat lidem okolo sebe a chránit je před nebezpečím požáru, či dnes již práce, která s požáry nesouvisí, nicméně je potřebná a my jako hasiči ji rádi a dobrovolně děláme.

Proto tedy název akce HASIČSKÁ SRDCE.

Věříme, že vše, co plánujeme se zdaří a návštěvníci akce budou od nás z Městce Králové odcházet spokojeni a možná i bohatší o zážitky z příjemně stráveného dne. Rádi bychom, aby na každého návštěvníka dýchla atmosféra přátelství a upřímnosti, která je v dnešní době poměrně „nedostatkovým zbožím“.

Zveme tedy srdečně všechny v sobotu 31. května 2008 na Náměstí Republiky do Městce Králové na den plný akcí, možnosti shlédnutí novodobé i historické techniky mezi kterou bude řada speciálních vozidel, dobrého jídla a pití a v neposlední řadě i ojedinělou večerní zábavu v místním Kulturním domě.

Naše HASIČSKÁ SRDCE jsou vám k dispozici …

Hasiči Městec Králové

-wap-
Sdílet