Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zlatoolešnický železný hasič byl v roce 2016 druhým ročníkem, závodníci stoupali do kopce na místní sjezdovce

Dne 28. 5. 2016 pořádali dobrovolní hasiči ze Zlaté Olešnice na Jablonecku již druhý ročník nočního Železného hasiče. Soutěž probíhala v areálu sjezdovky ve Zlaté Olešnici. Na závodníky čekala nejdříve silová a technická část tratě, která plynule navazovala na vytrvalostní část, kterou tvořil výběh na místní sjezdovce.

V silové a technické části se museli hasiči vypořádat např. s roztažením 4 hadic B, motáním hadic, překonání 2 m vysoké překážky, transport 70 kg figuríny, apod.

Po silové části čekal na závodníky výstup do strmého kopce místní sjezdovky. Každý závodník byl po protnutí cíle odměněn romantickým výhledem na Jizerskohorské kopce osvícené září měsíce.

Nejlépe si s touto tratí poradil Pavel Dvořák z SDH Nová Ves u Chrastavy, který s časem 6:27.67 obsadil první místo. Na druhém místě doběhl Michal Stejskal z JPO Vratislavice nad Nisou a hned za ním Vladimír Židlický z SDH Chrastava.

Mezi ženami si nejlépe vedla domácí Hana Havlíčková, která pokořila trať za 8:15.27, za ní se umístila Klára Holštajnová z SDH Raspenava a na třetím místě doběhla Irena Čížková z SDH Zlatá Olešnice.

Kompletní fotogalerie:

Sdílet