Úterý 23. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražského maratonu se zúčastnili také hasiči z Libereckého a Pardubického kraje

V neděli 3. května 2015 se konal velkolepý Volkswagen Maraton Praha. Jeho trať v pražských ulicích letos měřila 42,195 kilometru a mezi zhruba deseti tisíci běžci byli i dva hasiči HZS Libereckého kraje Jan Petr a Radek Musil a příslušník HZS Pardubického kraje Martin Trojan.

Takto dlouhou trať neabsolvovali liberečtí hasiči poprvé, ale přesto se shodují, že šlo o životní výkon a největší vítězství pro ně je, že dnes chodí :-). Jan Petr závod uběhl za 3:20:30 a cílem na Staroměstském náměstí proběhl i Radek Musil, a to za 3:36:16. V rámci kategorie složek IZS obsadil Radek Musil 17. příčku a Jan Petr si doběhl pro skvělé 8. místo. Gratulujeme!

Martin Trojan běžel tento mezinárodní závod i jako příslušník HZS Pardubického kraje a byl tedy registrovaný v kategorii Záchranných a bezpečnostních složek (v této kategorii nejsou zatím výsledky). Martin doběhl v nádherném čase 2:46:21 hodin a skončil v celkovém pořadí na 53. místě.

V celosvětovém maratonu skončil Martin Trojan jako dvaadvacátý Čech.