Pátek 24. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár zničil dvanáct včelstev a celý včelín

Dne 13. 5. 2008 v 15:00 hod. byli hasiči informováni o požáru, který zničil včelín u Havřic.

Na místo vyjel pouze vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který si místo po požáru prohlédl a snažil se zjistit příčinu ničivého požáru stacionárního včelína. Požár se obešel bez výjezdu jednotek hasičů.

Třiasedmdesátiletý majitel včelína uvedl, že naposledy včelstva ošetřoval v pondělí. V odpoledních hodinách odešel, aby se následně ke včelínu vrátil před polednem následujícího dne. Na místě včelína však našel jen ohořelé zbytky a zničená včelstva. Jeho zdrcení nebralo konce a až odpoledne byl případ hlášen policii a hasičům.

Požár kompletně zničil vystavěný včelín nedaleko vinohradů u Havřic. Plameny během noci zachvátily nejen samotnou stavbu, ale také všech dvanáct včelstev. Požárem způsobená škoda byla majitelem vyčíslena na 140.000 Kč. Příčinou vzniku požáru mohla být nedbalost majitele při vykuřování včel nebo úmyslné jednání neznámé osoby. Případ je nadále v šetření společně s policií.

Více než materiální škoda byla pro majitele skličující ztráta včelstev a znehodnocení jeho čtyřicetileté práce včelaře.mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje-swo-

Sdílet