Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Výcvik leteckých záchranářů

Speciální

Výcvik leteckých záchranářů
cvičení hasičů – leteckých záchranářů Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje se uskutečnilo dnes (22. května 2008) na rybníku v areálu letiště v Hradci Králové.

Speciální cvičení hasičů – leteckých záchranářů Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje se uskutečnilo dnes (22. května 2008) na rybníku v areálu letiště v Hradci Králové. Výcvik proběhl za podpory Letecké služby Policie ČR a účasti vrtulníku Bell 412.

Cvičení se zúčastnilo 10 příslušníků, kteří jsou speciálně vycvičeni pro záchranářskou činnost za použití různých typů vrtulníků. Letečtí záchranáři nacvičovali především záchranu osob z vody za použití palubního jeřábu. Hasiči se spustili na laně do vody k „tonoucí" osobě, kterou zajistili a vytáhli palubním jeřábem do vrtulníku.

Podobný výcvik hasičů – leteckých záchranářů probíhá několikrát ročně a je zaměřen na nejrůznější typy událostí, se kterými se hasiči mohou setkat. Výcviky jsou zaměřeny nejen na záchranu a transport osob, ale i komunikaci mezi leteckými záchranáři a pilotem vrtulníku za pomocí palubního radiového zařízení (interkom) a vizuální komunikace.por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

-kuw-

Sdílet