Sobota 20. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Celostátní soutěž Orlická věž

Dne 23. května 2008, úderem deváté hodiny odstartoval v areálu hasičské stanice v Ústí nad Orlicí již 18. ročník celostátní soutěže nazvaný Orlická věž. Letošní ročník byl pod záštitou hejtmana Pardubického kraje a profesionální hasiči z celé republiky soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku. Přihlášeno bylo celkem 128 závodníků.

soutěž

Nejlepším závodníkem Orlické věže byl v letošním roce Martin Provazník z HZS Plzeňského kraje. Ten, po součtu tří nejlepších časů 43,43 sekundy, získal zlato. Jeho nejlepší výstup na věž byl za 14,36 sekundy. Stříbrný pohár obdržel Libor Šťastný z HZS kraje Vysočina. Součet jeho tří nejlepších časů po čtvrtém kole byl 43,68 sekundy, jeho nejlepší výstup byl v čase 14,43 sekundy. Třetí příčku obsadil Jaroslav Hrdlička z HZS Domažlice. Jeho součet tří nejlepších časů byl 43,72 sekundy a nejlepší výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže byl 14,23 sekundy.

Nejlepší závodník z Pardubického kraje je Milan Hodek z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim, jehož součet tří lepších časů po čtvrtém kole ukazoval 53,98 sekundy a jeho nejlepší výstup na věž ukazoval na časomíře 17,73 sekundy.

Na stanici se zároveň konal Den otevřených dveří, a tak za hasiči putovaly děti ze základních i mateřských škol z okolí a samozřejmě široká veřejnost.