Sobota 30. května 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy vyhlašuje letní fotosoutěž pro fotografy všech věkových kategorií

Hasiči se dlouhodobě těší velkému zájmu veřejnosti, o čem svědčí tisíce návštěvníků na akcích pořádaných hasiči. Ať se jedná o ukázky techniky, prohlídky stanic nebo nejrůznější přednášky ve školkách, školách i domech seniorů. Nejenže „potkáváme“ hasiče na akcích, ale také se můžeme stát svědky jejich zásahů, ať už při likvidaci požáru, dopravní nehodě nebo při povodních. Ale hasiči se starají o vaši bezpečnost také tím, že kontrolují divadla, stadiony nebo obchodní domy, zda je z hlediska požární ochrany vše jak má být.

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy – odbor požární prevence – vyhlašuje letní fotosoutěž pro fotografy všech věkových kategorií.

Záštitu nad soutěží převzal plk. Ing. Jiří Hošek, náměstek pro prevenci a civilní nouzovou připravenost HZS hl. m. Prahy.

Hasiči jsou nepostradatelnou součástí běžného života. Nejen, že ročně zasahují na území hlavního města Prahy u více jak 9 tisíc událostí, ale také provádějí preventivně výchovnou činnost pro nejrůznější cílové skupiny, které se například vloni zúčastnilo více jak 11 tisíc posluchačů. A v neposlední řadě pražskými stanicemi „prošlo“ v roce 2014 více jak 8 tisíc návštěvníků, kteří si prohlédli hasičskou techniku a zahrnuli hasiče nejrůznějšími dotazy. Mnohokrát nám fandové hasičského řemesla zaslali velmi zajímavé fotografie s hasiči, požární technikou a dalšími zajímavostmi týkající se i prevence požárů a to ze všech koutů světa a tak jsme se rozhodli uspořádat fotosoutěž a autory těch nejzajímavějších fotografií ocenit,

řekl plk. Hošek.

Potkali jste hasiče? U nás doma nebo v zahraničí?

Máte fotografii hydrantu, požárního automobilu nebo jakékoliv zajímavosti z rodné země nebo fotografii pořízenou při vašich cestách? Zúčastnili jste se akce pořádanou hasiči nebo se na ni teprve chystáte?

Pořiďte fotografii a pošlete ji do právě vyhlášené fotosoutěže! Fotografie dle daných instrukcí můžete zasílat až do 30. září 2015. Zajímavé ceny jsou pro vás již připraveny.

A jaké ceny můžete získat, o jaké ceny soutěžíte?

  • zapůjčení vozu FIAT 500X na víkend od Autocentra Dojáček – autorizovaného dealera vozů FIAT, JEEP, CITROEN, DACIA, (od pátku do pondělí)
  • nebo víkendový pobyt pro dva s polopenzí v malebném Českém Krumlově a to v unikátním čtyřhvězdičkovém hotelu Old Inn od hotelového řetězce JAN HOTELS
  • hotelový řetězec JAN HOTELS dále věnuje poukaz na večeři pro dvě osoby, nebo poukaz na bowling v pražském hotelu Duo
  • oceněný výherce se může těšit na víkendový pobyt na Orlíku pro čtyřčlennou rodinu se snídaní v hotelu Kostínek. Hotel Kostínek se nachází 200 metrů od Orlické přehrady, a nabízí à la carte restauraci a bezplatné zapůjčení jízdních kol. K dispozici je bezplatné Wi-Fi připojení.

Jak se přihlásit do soutěže?

Pořiďte fotografie hasičů, hasičské techniky, hydrantu…atd.
Vyplňte přihlášku do fotosoutěže.
Fotografie (max. 5 kusů) o velikosti 2 MB (jedna fotografie) a přihlášku pošlete na emailovou adresu ivana.svitakova@hzspraha.cz, (do předmětu uveďte Fotosoutěž 2015), každou fotografii pojmenujte příjmením autora (v případě zaslání více fotografií za příjmení připojte pořadové číslo, např. Dvořák 1, Dvořák 2 atd….

Termín ukončení přijetí soutěžních fotografií je 30. září 2015.

Autoři vítězných fotografií budou informováni emailem.

Slavnostní vyhlášení proběhne na pražské hasičské stanici v říjnu 2015.

Podmínkou účasti v soutěži je řádně vyplněná přihláška zaslaná společně s fotografiemi!

Případné dotazy zašlete na email: ivana.svitakova@hzspraha.cz Přihláška ke stažení v příloze článku.

kpt. Ing. Ivana Svitáková
odbor požární prevence ODP4
HZS hl. m. Prahy
Sdílet
Přiložené soubory
Přihláška do fotosoutěže Jak jsem potkal-la hasiče.docx zobrazit online DOCX 18 kB
Banner MIBAG_2012 OK