Středa 22. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nejtvrdší hasiči z Pardubického kraje na přeboru České republiky hasičů v disciplínách TFA v Olomouci

Dne 26. května 2008 se v Olomouci konal Přebor České republiky hasičů v TFA. Závodu TFA – Toughes Firefighter Alive, volně v překladu nejtvrdší hasič přežívá, se zúčastnilo celkem 67 hasičů.

Úkolem soutěžících po startu bylo provést několik disciplín v tomto pořadí: nejprve uchopit dvě nezavodněné hadice B i s proudnicemi a poté je roztáhnout na 40m, tam proudnice odložit na metu, provést 30 úderů kladivem na hammerboxu (nahoru a dolů = 1×) a překonat dvoumetrovou bariéru. Následně transportovat figurínu 20 m směrem k lešeňové konstrukci. Tam figurínu odložit na určené místo, doběhnout ke konstrukci, zapnout se

karabinou na jistící lano, poté vystoupit po pevném žebříku na konstrukci lešení, vytáhnout 20kg závaží lanem. Závaží položit na podlážku lešení, poté sestoupit stejnou cestou a odjistit se ze záchranného lana. Na úplný konec vyběhnout do výškové budovy a vystoupit do 18 nadzemního podlaží,kde byl cíl této náročné soutěže.

Z Pardubického kraje se soutěže účastnilo celkem 7 hasičů. 

Z územního odboru Ústí nad Orlicí si pro bronzovou medaili v kategorii do 40 let doběhl Tomáš Lehký s časem 3.55 minut.

Čtyři hasiči byli z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim, a to František Hegr, Martin Trojan, Lukáš Beer a Milan Hodek. Jejich výkony byly velmi vyrovnané. Nejlepším borcem z Pardubického kraje v kategorii do 40 let se stal Martin Trojan, který všechny disciplíny zvládl za 4.31 minuty (15 místo v celkovém pořadí jednotlivců). Dalším borcem je František Hegr s časem 4.58 minut (30. místo v celkovém pořadí jednotlivců). Lukáš Beer zvládl disciplíny za 5.28 minut (41. místo v celkovém pořadí) a s časem 6.22 minuty doběhl do cíle Milan Hodek (48. místo v celkovém pořadí jednotlivců). Mezi družstvy skončili chrudimští hasiči na osmém místě.

Z územního odboru Svitavy reprezentoval Pardubický kraj Ing. Jaroslav Čermák. V kategorii nad 40 let se umístil na 5. místě a doběhl do cíle za 5.15 minut. Dušan Tomčík v kategorii do 40 let obsadil 40. místo a všechny disciplíny zvládl za 5.24 minut.

por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje-swo-

Sdílet