Úterý 28. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pálení mohou registrovaní uživatelé zadávat pomocí internetu už i v Plzeňském kraji

Jednoduchý formulář na internetových

stránkách Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje www.hzspk.cz nově umožňuje nahlašovat pálení klestí registrovaným uživatelům. Odpadá tak zdlouhavé telefonické nahlašování a určování místa pálení. Novinka se týká hlavně osob a podniků, kteří nahlašují pálení vícekrát do roka.

Jednoduchý formulář na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje www.hzspk.cz nově umožňuje nahlašovat pálení klestí registrovaným uživatelům. Odpadá tak zdlouhavé telefonické nahlašování a určování místa pálení. Novinka se týká hlavně osob a podniků, kteří nahlašují pálení vícekrát do roka.

Na stránkách www.hzspk.cz kliknutím na odkaz PÁLENÍ se otevře úvodní strana s přihlašovacím formulářem do aplikace, kde registrovaný uživatel zadává jméno a heslo pro přihlášení do evidence.

Registraci uživatele provádí příslušník Krajského operačního a informačního střediska (KOPIS) HZS Plzeňského kraje na základě údajů, které uživatel poskytne (název organizace, telefon, e-mail).

Uživatel může po přihlášení do evidence změnit své heslo, kontaktní údaje na svoji osobu, má přehled již oznámených pálení a v neposlední řadě zadat do formuláře údaje o pálení klestí. Při vyplňování ohlašovacího formuláře musí být zadány všechny položky včetně souřadnic GPS, kde bude pálení prováděno. Souřadnice GPS se do formuláře zapíší automaticky po kliknutí do mapky a umístěním šipky na dané místo pálení.

Novinka není určena těm, kteří pálení klestí provádějí zřídka, pro tyto uživatele platí stále nahlašování pálení po telefonu na HZS Plzeňského kraje. Registrace po internetu je určena především pro firmy nebo osoby, které pálení nahlašují vícekrát do roka.


Info: HZS Plzeňského kraje

 -wap-

Sdílet