Pondělí 20. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Berounka 2008

Ve dnech 2. – 4.

června 2008 proběhlo taktické cvičení složek IZS okresu Beroun, které bylo zaměřeno na práci na vodě – nácvik záchranných činností v tekoucí vodě u jezů, spolupráce posádek člunů.

Ve dnech 2. – 4. června 2008 proběhlo taktické cvičení složek IZS okresu Beroun, které bylo zaměřeno na práci na vodě – nácvik záchranných činností v tekoucí vodě u jezů, spolupráce posádek člunů. Cvičení bylo koncipováno jako 3 jednodenní výcviky pro každou směnu HZS SČK a pozvané další složky IZS – tj. jednotky SDH obcí kategorie JPO III s čluny, územní středisko záchranné služby Středočeského kraje – oblast Beroun, Policie ČR – OŘ Beroun a zástupci KŘ HZS SČK z odboru operačního řízení.

Cvičení bylo vždy zahájeno ve Skryjích, odkud byla řeka Berounka splavena na gumových člunech k Nezabudickému mlýnu, v průběhu plavby byla nacvičována technika pádlování a ovládání lodí a pro dobrovolníky či vybrané nedobrovolníky také výstup a nástup z lodi do vodního toku.

Na jezu u Nezabudického mlýna byly lodě vytaženy na břeh a v autokempu Bránov byl připraven oběd, po němž byl zahájen odpolední blok výcviku na vodě v okolí Nezabudického mlýna. V tomto bloku probíhaly:


1. kondiční jízdy vůdců malých plavidel s motorovým člunem,

2. nácvik otáčení převrácených raftů,

3. nácvik vytahování osob do člunu,

4. výcvik s házecími pytlíky,

5. záchrana osob unášených tokem pomocí člunu kotveného za pomocí lanové techniky,

6. nácvik kardiopulmonální resuscitaci na simulátoru AMBUMAN

Po ukončení odpoledního bloku výcviku následovalo krátké vyhodnocení cvičení a byl dán prostor k neformální diskuzi v průběhu večera. Jako zázemí byla využita v kempu Bránov vybudovaná základna z týlového a skříňového kontejnerů a 2 vojenských stanů, které byly vybaveny lehátky města Beroun pro nouzové přežití obyvatelstva.

Cvičení se celkem zúčastnilo 32 hasičů ze stanice HZS Beroun, 15 ze stanice HZS Hořovice, 13 příslušníků HZS SČK z krajského operačního a informačního střediska na Kladně, 2 osádky ÚSZS SČK, 4 příslušníci Policie ČR z obvodního oddělení Beroun a členové JSDHO Karlštejn, Králův Dvůr, Vysoký Újezd a Žebrák.

Závěrečný den výcviku byl ve večerních hodinách rovněž využit jako příležitost k předání darů nstržm. Václavu Štochlovi, který se jako hasič-strojník ze stanice HZS Hořovice dožil 50 let věku, a ppor. Zdeňku Zmatlíkovi, který po 25 letech služby opustí z funkce velitele čety B stanice HZS Beroun řady HZS ČR ke dni 1. 7. 2008.


Info: mjr. Ing. Tomáš Hradil, velitel stanice Beroun HZS Středočeského kraje

 -wap-

Sdílet