Úterý 28. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči marně pátrali po mladíkovi pod hladinou v Otrokovicích

Dne 10. 6. 2008 v 11:41 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při pátrání po muži v jezeře v Otrokovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozidlem a člunem.

Dne 10. 6. 2008 v 11:41 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při pátrání po muži v jezeře v Otrokovicích. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozidlem a člunem.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve štěrkovém jezeře na Bahňáku mělo dojít k údajnému utonutí mladého muže, kterého viděl svědek skočit do vody.

O pomoc hasiče požádala zdravotnická záchranná služba, která přijala hlášení o skoku mladíka do vody štěrkového jezera. Hasiči spustili na hladinu člun a začalo pátrání z vodní plochy. Asi po hodině marného snažení a prohledávání vody za pomoci norných sond i záchytných řetízků byla akce přerušena.

Operační důstojník souběžně požádal o pomoc smluvní potápěčskou firmu, která měla začít pátrat pod hladinou. Její pomoc však byla následně odvolána, protože si po prověření počátečních informací případ převzala Policie ČR. Policie si na prohledání přírodního koupaliště vyžádala svou potápěčskou jednotku z Brna.

Hasiči ukončili akci kolem jedné hodiny odpoledne. Na místě se očekává příjezd policejních potápěčů a jejich akce začne v odpoledních hodinách. Ohlášená událost je nadále v šetření policie.

Tým policejních potápěčů z Brna přijel na místo hlášené události. Po rychlé patnáctiminutové pátrací akci pod hladinou bylo nalezeno tělo dvaadvacetiletého cizince, které bylo vytaženo na břeh bez známek života.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

-kow-

Sdílet