Pátek 24. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Déšť a vítr v Jihočeském kraji

Včerejší prudký déšť a silný vítr příliš nezaměstnaly naše jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Včerejší prudký déšť a silný vítr příliš nezaměstnaly naše jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Následky nepříznivého počasí hasiči likvidovali celkem osmkrát. Nejvíce událostí evidujeme na Jindřichohradecku, jednotky územních odborů Český Krumlov a Prachatice v souvislosti s deštěm nezasahovali vůbec.

V pěti případech hasiči čerpali vodu se zatopených domů, jednalo se o události v obchodním domě v Písku (10:31 hodin), v objektu bývalého Motoru ve Vodňanech (13:55 hodin), v rodinných domech v Sezimově Ústí (13:06 hodin), ve Voďnanech (17:30 hodin) a Lomnici nad Lužnicí (21:14 hodin).

Ve večerních hodinách jsme pak ve třech případech odstranili spadlé stromy, a to dvakrát na Jindřichohradecku (22:44 a 23:45 hodin) a jedenkrát u Týna nad Vltavou (20:40 hodin).

Ilustrační foto


Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje

-kow-

Sdílet