Neděle 26. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po těžké havárii ve Starém Městě

Dne 12. 6. 2008 ve 12:05 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké havárii auta ve Starém Městě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u hlavní průjezdní silnice obcí došlo k těžké havárii osobního auta zn. Trabant.

Sedmaosmdesátiletý řidič vyjel přes silnici do protisměru, pokračoval přes chodník, kde v blízkosti autobusové zastávky narazil do činžovního domu. Nárazem do schodiště došlo k poškození auta i zábradlí. Řidič zůstal v bezvědomí a se zástavou srdce ve vozidle. Nikdo z chodců v okolí nebyl zraněn.

Ze záchranářů na místo dorazila jako první posádka zdravotníků, která okamžitě zahájila záchranné a oživovací práce. Hasiči jim následně s resuscitací řidiče pomáhali a záchranářům se podařilo po několika pokusech znovu přivést řidiče k životu. Po zajištění základních životních funkcí byl senior naložen do sanitky a okamžitě odvezen do nemocnice k další nezbytné péči.

Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a únik provozních kapalin. Pomohli také s úklidem chodníku od úlomků karoserie a olejové skvrny byly zlikvidovány sorbenty. Případ na místě šetřila Policie ČR.mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet