Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Výsledky krajského kola soutěže v požárním sportu družstev HZS Plzeňského kraje 2008

Ve dnech 12. a 13. června se v Plzni uskutečnilo krajské kolo v požárním sportu družstev. Vavříny vítězů si odneslo družstvo reprezentující Plzeň-město, druhá příčka patřila Domažlicím a třetí pozici vybojovalo družstvo Plzeň-sever (PS Plasy.

První soutěžní den se uskutečnil na centrální požární stanici Plzeň-Košutka. Zde se družstva utkala ve dvou disciplínách – výstup do 4. podlaží cvičné věže a běh na 100 m s překážkami.

Ve výstupu na věž se nejlépe umístilo družstvo Plzeň-město, druhá příčka patří Domažlicím a třetí skončilo družstvo Plzeň-jih (PS Přeštice). Běh na 100 metrů s překážkami nejlépe zvládlo opět družstvo Plzeň-město, druhé byly Domažlice a třetí Plzeň-jih.

Dnes 13. června se na stadionu města Plzně ve Štruncových sadech odehrály další dvě soutěžní disciplíny – štafeta 4×100 m s překážkami a požární útok. Ve štafetě si nejlépe vedli opět členové družstva Plzeň-město, druhé místo ve štafetě vybojovaly Domažlice a třetí příčka opět patří družstvu z Plzně-jihu. Poslední disciplíně – požárnímu útoku opět kralovalo družstvo z Plzně-města, druhá pozice tentokrát patří Plzni-severu (PS Plasy) a třetí pozici obsadily Klatovy.

Dílčí výsledky odráží i celkové pořadí krajského kola soutěže. První místo si zaslouženě odneslo družstvo Plzeň-město. Druhá příčka patřila Domažlicím a třetí pozici obsadilo družstvo Plzeň-sever.