Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Brněnský hasič úspěšně reprezentoval na mistrovství světa v taekwondu

Ve dnech 24. – 30. 8. 2015 se v bulharském Plovdivu uskutečnilo 19. Mistrovství světa v bojovém umění Taekwondo ITF. Na mistrovství se nominoval i člen třebíčského oddílu a příslušník hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Tomáš Sotolář. Domů si přivezl dvě medaile.

Brněnský hasič z požární stanice Přehrada soutěžil v disciplíně sportovní boj nad 85 kg, kde i se svojí nižší váhou porazil borce z Ugandy a těsně před stupni vítězů byl poražen reprezentantem z Anglie.

Reprezentační tým, jehož členem byl i Sotolář, získal na tomto MS bronzovou medaili v disciplíně technické sestavy. V disciplíně speciální přerážení nohou ve výskoku se český tým stal mistrem světa. V týmových bojích Sotolář porazil reprezentanta z Číny a následně z Peru. Opět těsně před stupni vítězů český tým podlehl týmu z Uzbekistánu.

Příští mistrovství světa proběhne za dva roky v Severní Koreji.