Pondělí 25. října 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár zdevastoval přední část kamionu, plameny u Bánova způsobily škodu za 600 tisíc

V 14:50 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o požáru nákladního vozidla převážejícího papír. K požáru došlo na hlavním silničním tahu ze Slovenska směrem na Uherský Brod v místě křižovatky na obce Bánov a Suchá Loz.

Jako první dorazili na místo dobrovolní hasiči z obce Bánov, které v několika minutách posílily dvě cisterny profesionálních hasičů ze stanice Uherský Brod. Plameny zasáhly část motorového prostoru, podvozku a interiér kabiny vozidla. S nasazením dvou proudů se podařilo hasičům dostat požár rychle pod svou kontrolu a následně ho zcela zlikvidovat. K rozšíření požáru na náklad vozidla, kterým byla papírová drť, tak už nedošlo.

Požár vznikl za jízdy vozidla. Poté co řidič zaregistroval kouř vycházející z motorového prostoru zastavil vozidlo a spolu s dalšími svědky se pokoušel o hasební zásah za použití ručních hasicích přístrojů. Vzhledem ke špatné přístupnosti místa hoření a rychlému rozvoji požáru nebyl jejich zásah účinný a plameny se rozšířily i do kabiny tahače. Pak už zasáhli přivolaní hasiči.

Hasební zásah jednotek hasičů si vynutil zastavení provozu na hlavní komunikaci. Po šestnácté hodině byl zásah hasičů ukončen a jednotky se postupně vrátily na své stanice.

Požár, který zapříčinila technická závada motoru, způsobil škodu ve výši asi 600.000 ,– Kč. Hasiči uchránili další majetek v hodnotě 1 000.000,– Kč.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet