Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šumický hrozen 2008

V neděli 15.6. 2008 se na požární stanici HZS JMK ú.o.

Šumický hrozen 2008
Brno v Pozořicích sjeli vyznavači silniční cyklistiky z celé ČR.

V neděli 15.6. 2008 se na požární stanici HZS JMK ú.o. Brno v Pozořicích sjeli vyznavači silniční cyklistiky z celé ČR. Je vhodné zde podotknout, že dnešní účastníci tvoří tzv. zdravé jádro nejen silniční cyklistiky a vždy si najdou čas změřit mezi sebou síly, i když tak často jednají na úkor svých nejbližších v rodině.

Závod se jel na 5 – 8 kol mezi obcemi Viničné Šumice, Rousínov a Kovalovice Počasí bylo takřka ideální, tempo od počátku vysoké, čemuž přispělo několik faktorů. Byly to – zajištění řízení dopravy ze strany PČR Vyškov v Rusínově – před pelotonem jel naváděcí motocykl – na trati byli vhodně rozmístěni směrníci – dohled nad regulérností zajistila zkušená rozhodčí Dana Zbořilová – a v neposlední řadě přítomnost posádky ZZS JMK, p.o. – Vyškov, která naštěstí nemusela zasahovat u žádného poranění.

Zde uvádím výsledky v jednotlivých kategoriích:

Startovní číslo

Jméno

Příjmení

Kategorie

Čas

Pořadí

5

Daniel

Treml

A

2:05:26

1

2

Leopold

Hejneš

A

2:05:48

2

6

Václav

Treml

A

2:06:09

3

1

Karel

Machotka

A

2:06:42

4

3

David

Koudela

A

2:21:23

5

4

Jan

Pokorný

A

2:21:38

6

34

Petr

Dix

B

1:47:38

1

31

Vladimír

Vysocký

B

1:49:36

2

35

Lubomír

Veselý

B

1:49:45

3

33

Petr

Kubálek

B

1:49:57

4

32

Lubomil

Dočekal

B

2:17:11

5

52

Pavel

Pour

C

1:30:12

1

51

Ivan

Lattenberg

C

1:38:51

2

69

Eva

Syslová

Ž

1:38:20

1

30

Libor

Skřivánek

V

2:06:48

1Nejlepší byli oceněni hodnotnými cenami zakoupenými díky podpoře sponzorů. Na závěr vyhlášení výsledků byly předány i speciální ceny vyrobené rodinou Ivana Růžičky, který je dlouholetým výborným sportovcem a letos ze zdravotních důvodů působil v roli hlavního organizátora. Oceněni byli např. cyklista s nejchlupatějšíma nohama, nejstarší a nejmladší cyklista, nejvyšší přítomná osoba (myšlena výška postavy), závodníci na bramborových pozicích a ještě mnozí další. Mezi závodníky, ale i organizátory akce zavládla i díky těmto cenám příjemná a veselá nálada podpořená občerstvením z hasičské udírny.

Ceny předával čestný host závodu starosta obce Viničné Šumice pan Petr Kříž, který dlouhá léta pracoval jako velitel družstva právě na stanici v Pozořicích. Pan Kříž věnoval vítězům v kategoriích a nejstaršímu závodníkovi jménem obce Viničné Šumice láhev vína z rodinného vinohradu se speciální vinětou vyrobenou na počest závodu „Šumický Hrozen 2008".Dovolte mi, prosím, abych poděkoval:

 – starostovi obce Viničné Šumice za podporu při organizaci závodu,

 – vedení HZS JMK ú.o. Brno při organizaci závodu,

 – kamarádům a kolegům hasičům ze stanic Lidická, Pozořice a členům SDH Viničné Šumice za nezištnou pomoc,

 – rodině Ivana Růžičky za organizaci závodu a výrobu krásných cen,

 – ZZS JMK, p.o. a PČR Vyškov za skvělou spolupráci na trati závodu,

 – OSH Brno za finanční podporu závodu.Poděkování patří sponzorům Sportovního klubu Hasiči Brno

 – Českomoravský cement – Heidelberg cement Group

 – TRANSKOL

 – AGRO SERVIS CZ – STAVEBNINY RAJHRADICENázev závodu je inspirován názvem naší obce, která je centrem závodního okruhu. V názvu jsme chtěli vyjádřit i jistý druh patriotismu k naší obci. Formou cyklistického závodu se tak snažíme propagovat náš region a věříme, že zájemců o závod bude přibývat a časem si získá třeba i přízeň vás -občanů Viničných Šumic..

Foto: pprap.Aleš Habart
Text:Ivan Růžička-kuw-

Sdílet