Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šumický hrozen 2008

V neděli 15.6. 2008 se na požární stanici HZS JMK ú.o.

Brno v Pozořicích sjeli vyznavači silniční cyklistiky z celé ČR.

V neděli 15.6. 2008 se na požární stanici HZS JMK ú.o. Brno v Pozořicích sjeli vyznavači silniční cyklistiky z celé ČR. Je vhodné zde podotknout, že dnešní účastníci tvoří tzv. zdravé jádro nejen silniční cyklistiky a vždy si najdou čas změřit mezi sebou síly, i když tak často jednají na úkor svých nejbližších v rodině.

Závod se jel na 5 – 8 kol mezi obcemi Viničné Šumice, Rousínov a Kovalovice Počasí bylo takřka ideální, tempo od počátku vysoké, čemuž přispělo několik faktorů. Byly to – zajištění řízení dopravy ze strany PČR Vyškov v Rusínově – před pelotonem jel naváděcí motocykl – na trati byli vhodně rozmístěni směrníci – dohled nad regulérností zajistila zkušená rozhodčí Dana Zbořilová – a v neposlední řadě přítomnost posádky ZZS JMK, p.o. – Vyškov, která naštěstí nemusela zasahovat u žádného poranění.

1

Nejlepší byli oceněni hodnotnými cenami zakoupenými díky podpoře sponzorů. Na závěr vyhlášení výsledků byly předány i speciální ceny vyrobené rodinou Ivana Růžičky, který je dlouholetým výborným sportovcem a letos ze zdravotních důvodů působil v roli hlavního organizátora. Oceněni byli např. cyklista s nejchlupatějšíma nohama, nejstarší a nejmladší cyklista, nejvyšší přítomná osoba (myšlena výška postavy), závodníci na bramborových pozicích a ještě mnozí další. Mezi závodníky, ale i organizátory akce zavládla i díky těmto cenám příjemná a veselá nálada podpořená občerstvením z hasičské udírny.

Ceny předával čestný host závodu starosta obce Viničné Šumice pan Petr Kříž, který dlouhá léta pracoval jako velitel družstva právě na stanici v Pozořicích. Pan Kříž věnoval vítězům v kategoriích a nejstaršímu závodníkovi jménem obce Viničné Šumice láhev vína z rodinného vinohradu se speciální vinětou vyrobenou na počest závodu „Šumický Hrozen 2008".

Dovolte mi, prosím, abych poděkoval:

– starostovi obce Viničné Šumice za podporu při organizaci závodu,

– vedení HZS JMK ú.o. Brno při organizaci závodu,

– kamarádům a kolegům hasičům ze stanic Lidická, Pozořice a členům SDH Viničné Šumice za nezištnou pomoc,