Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali řidiče z vozidla 40 minut.

Dne 18. června 2008 v 01.53

hodin zasahovali holičští a vysokomýtští hasiči u dopravní nehody osobního vozidla Ford Fiesta. Osobní vozidlo narazilo u Vysoké u Holic do stromu.

Dne 18. června 2008 v 01.53 hodin zasahovali holičští a vysokomýtští hasiči u dopravní nehody osobního vozidla Ford Fiesta. Osobní vozidlo narazilo u Vysoké u Holic do stromu.

Hasiči ihned po příjezdu na místo začali s vyprošťováním zraněných a zaklíněných osob. Ve vozidle byly dvě dospělé osoby a dvě děti. Hasiči k vyproštění zaklíněných osob použili veškeré hydraulické vyprošťovací zařízení. Podle velitele zásahu museli vyprostit posádku vozidla postupně. Nejprve byla vyproštěna 14letá dívka, poté 4letý chlapec, spolujezdkyně a nakonec řidič. K němu se hasiči nemohli vůbec dostat. Řidič byl přimáčknutý na palubní desce a hasiči museli „odstřihnout" všechny dveře i střechu u vozidla. Po 44 minutách se podařilo ze zcela zdemolovaného vozidla vyprostit i řidiče.

Všechny čtyři osoby utrpěly vážná zranění a byly převezeny do nemocnice. Poté hasiči provedli odtržení vozidla od stromu a naložili zdemolovaný automobil na vozidlo odtahové služby. Odstranění následků těžké dopravní nehody trvalo až do 4.28 hodin.por. Vendula Horáková

tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje

-kaw-


<o:p> </o:p>

<o:p> </o:p>

Sdílet