Úterý 14. července 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Po nehodě soupravy tahače s lehkým topným olejem došlo k simulovanému úniku kapaliny do řeky Bečvy

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Povodí Moravy s.p., krajské ředitelství policie Olomouckého kraje a zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje společně v úterý 22. září 2015 připravily cvičení složek IZS při nehodě s únikem ropných látek a následné rozsáhlé kontaminaci vodního toku řeky Bečvy.

Vlivem nepozornosti řidiče došlo v časných ranních hodinách k dopravní nehodě soupravy tahače s lehkým topným olejem. Řidič sjel se soupravou ze silničního mostu na ulici Mostní ve městě Hranice a došlo k proražení pláště jednokomorové cisterny a následnému velkému úniku 37 000 litrů lehkého topného oleje do půdy a vodního toku řeky Bečvy.

Uvnitř kamionu zůstali zaklíněni řidič a spolujezdec. Nehoda byla zpozorována až po cca 30 minutách od jejího vzniku. Uniklý topný olej vytekl do vodního toku řeky a v okolí cisterny vytvořil laguny, které se vsakovaly do louky a břehů kolem vodního toku.

Komunikace se stala neprůjezdnou v rámci následných likvidačních prací a šetření nehody, tuto situaci – včetně regulace silničního provozu – zajistila Policie ČR.

Cvičení prověřilo provádění záchranných a likvidačních prací složkami IZS a správcem povodí na území tří obcí s rozšířenou působností. Navázalo na cvičení orgánů krizového řízení při koordinaci záchranných a likvidačních prací v úrovni Olomouckého kraje, ORP Přerov, ORP Hranice, ORP Lipník nad Bečvou, které se konalo v pondělí 21. 9. 2015

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK