Středa 27. října 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár velkého autojeřábu u Sviadnova zkomplikoval provoz mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem, hasiči přečerpávali naftu

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 25. 9. 2015 dopoledne na rychlostní komunikaci R56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem u Sviadnova (okres Frýdek-Místek), kde při jízdě začal hořet silný autojeřáb Demag a plameny zprvu šlehaly až do výše čtyř metrů. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta nejméně na 900 tisíc korun.

Za oheň a následné zastavení rušného provozu ve směru na Frýdek-Místek může technická závada na vozidle, pravděpodobně na palivovém systému.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek zhruba o půl osmé ráno. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice ve Frýdku-Místku, společně s ní jednotka sboru dobrovolných hasičů z Paskova, celkem 5 vozidel.

Při příjezdu hasičů stál autojeřáb v odstaveném pruhu a plameny šlehaly do výše tří až čtyř metrů. Hasiči dostali oheň (pomocí dvou vysokotlakých proudů vody a jednoho proudu C) pod kontrolu za osm minut, uhašeno bylo za dalších 25 minut. Hlavní silniční tah na Frýdek-Místek musel být na nezbytně nutnou dobu zcela uzavřen, pak byl zprůjezdněn levý pruh.

Hasiči se také postarali o menší únik nafty pomocí úkapového korýtka, zasaženou silnici posypali nasákavým sorbentem. Z nádrže autojeřábu přečerpali do náhradních barelů 350 litrů paliva.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet