Sobota 1. dubna 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Stanovic se střela dodávka s osobním vozidlem, hasiči museli zaklíněnou osobu vyprostit hydraulikou

V neděli v 15,15 od byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda na komunikaci I/19 mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem, v katastru obce Stanovice. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov s cisternovou automobilovou stříkačkou.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Fabia a dodávkového vozidla VW Transporter.

Z havarovaného osobního vozidla hasiči museli za pomoci hydraulického nářadí vyprostit zaklíněnou zraněnou osobu. Ihned po vyproštění byla zraněná osoba předána do péče zdravotníkům a následně letecky transportována do nemocnice.

Provoz na komunikaci byl po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému zastaven. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči havarovaná vozidla zajistili proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.

Po zadokumentování dopravní nehody policisty pomohli hasiči s naložením havarovaných vozidel na odtah. Krátce před půl šestou v podvečer byly následky dopravní nehody odstraněny a hasiči se vrátili zpět na svoji základnu.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet