Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár trávy a nízkého porostu u ovocného sadu na Vsetínsku

Dne 23. 6. 2008 ve 13:02 hod. byli hasiči informováni o požáru u lesa. Díky nedbalosti tedy znovu hořelo, tentokrát u Nového Hrozenkova.

hasiči zastavili šířící se plameny před nízkým porostem a ovocným sadem

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jednou cisternou a lesním speciálem zn. Camiva, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nového Hrozenkova a Karolinky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru nízkého porostu a mlází u ovocného sadu v místní části Čubov.

Požár byl ohlášen policejní hlídkou, která měla nedaleko výcvik a všimla si kouře stoupajícího u lesa. Hasiči se k samotnému místu požáru dostávali znovu s obtížemi, protože se jednalo o prudký svah. Požár nízkého porostu byl ale rychle lokalizován a zásahem se podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů do okolí. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřování ukázalo, že příčinou jeho vzniku byla znovu nedbalost při pálení. Pětapadesátiletý muž pálil na svém pozemku starou trávu a zbytky sena. Vlivem větru a sucha došlo k rozšíření plamenů do okolí.

Požárem zasažená plocha byla odhadnuta na 20 × 20 metrů. Způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena. Zásahem se podařilo zachránit ovocný sad v okolí. Přestupek byl na místě vyřešen v blokovém řízení.

Hasiči varují před podobnými požáry, které jsou v tomto suchém a větrném počasí mimořádně nebezpečné. Rozdělávání ohňů a spalování bioodpadu v přírodním prostředí je velmi rizikové!Info: mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-

Sdílet