Středa 22. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár plynové kotelny

V 20:33 hod dne 23. 6. 2008 byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen požár plynové kotelny na ulici Kosovská v Jihlavě. Na místo vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

V 20:33 hod byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen požár plynové kotelny na ulici Kosovská v Jihlavě. Na místo vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Hasiči na likvidaci požáru kotelny na ohřev termooleje pro stáčírnu asfaltu nasadili několik vodních proudů. K částečnému úniku termooleje došlo k do firemní kanalizace. K úniku do vodoteče nedošlo. Z preventivních důvodů byly však položeny norné stěny na řece Jihlávce. Na místo se dostavila zástupkyně odboru životního prostředí.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škoda byla předběžně stanovena na 15 000 000,– Kč. Příčinou požáru byla technická závada – poškození výměníku a následné vzplanutí oleje.

Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanice Jihlava a Polná a jednotka dobrovolných hasičů z obce Luka nad Jihlavou.

Petra Musilová

tisková mluvčí

HZS kraje Vysočina

-kaw-

Sdílet