Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hořel filtr na plášti výrobní haly

V pondělí 23. června 2008 byl ve 14.33 hodin na Krajské operační a informační středisko v Plzni oznámen požár filtru na plášti budovy výrobní haly ve Městě Touškov na severu Plzeňska.

V pondělí 23. června 2008 byl ve 14.33 hodin na Krajské operační a informační středisko v Plzni oznámen požár filtru na plášti budovy výrobní haly ve Městě Touškov na severu Plzeňska. Na místo vyjely jednotky ze stanic Plzeň – Košutka, Nýřany a dobrovolná jednotka z Města Touškov.

Jednalo se o požár kapsového textilního skříňového filtru CARM GH. Ve filtru se vznítil prach, který vzniká broušením součástek. Filtr zbytky po broušení odsává a zachytává, ke vznícení došlo uvnitř filtru, který je umístěn na plášti budovy. Filtr doutnal uvnitř, nejednalo se o plamenné hoření.

Hasiči spolu s techniky začali s rozebíráním filtru, aby našli ohnisko a skříňový filtr propláchli vodou. Pravděpodobnou příčinou požáru je samovznícení prachových částic. Filtr uvnitř vyhořel, škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc. Uchráněné hodnoty činí 1 milion korun.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

-kaw-

Sdílet