Úterý 27. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár dvou chat a staršího rodinného domu v Seči na Prostějovsku likvidovali v noci hasiči z pěti jednotek

Ve středu 7. října 2015 byl v 22:23 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár dřeva uskladněného u rodinného domu v obci Lipová-Seč.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Konici a v Prostějově a dobrovolní hasiči ze Seče, Protivanova a Ptení. Hasiči po příjezdu zjistili, že požár se z uskladněného dřeva rozšířil na starší rodinný dům a dvě chaty, které stály v těsné blízkosti. Hasiči zajistili vypnutí elektrické energie a třemi proudy vody začali s likvidací požáru.

Požár zničil starší rodinný dům, který byl využívaný spíše pro hospodářské účely a byl plný materiálu, a střechy obou přilehlých chat. V průběhu hašení hasiči dováželi vodu na požářiště kyvadlově z nedalekého hydrantu a z požární nádrže v obci.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 1:17 hodin, v průběhu likvidačních prací rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska. Na základě rozhodnutí velitele zásahu do dnešního rána, tj. do čtvrtku 8. října 2015, zůstávali na místě profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči ze Seče na dohlídku.

Likvidaci požáru hlásil velitel zásahu ve čtvrtek 8. října 2015 v 6:24 hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn, výše škody byla stanovena na 1,4 milionu korun, po příčině se zatím pátrá.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet