Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nafta z odstaveného kamionu unikla do kanalizace ústící do potoku v obci Huslenky

V 07:50 hodin byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín k likvidaci asi deset metrů dlouhé olejové skvrny v obci Huslenky.

Jak bylo zjištěno na místě události, nešlo o únik oleje, ale nafty z odstaveného kamionu. Podle majitele mohlo jít až o 300 litrů. Přesné množství ale zjistit nešlo. Neupřesněné množství nafty vteklo i do blízké kanalizace, která ústila do potoku vlévajícího se do řeky Bečvy. Průzkumem koryta vodního toku nebyla přítomnost ropných produktů zjištěna. Uniklá nafta zůstala pouze v kanalizaci.

Velitel zásahu povolal na místo události posilovou jednotku s technicko – chemickým automobilem. Po jeho příjezdu odčerpali hasiči naftu z kanalizace. Následně instalovali tři sorpční hady na hladinu potoku a znečištěný kanál propláchli. Vyplavené zbytky nafty byly zachyceny sorpčními hady, zasypány sorbenty a odebrány z hladiny potoku.

Po hodině a půl byl zásah jednotky ukončen. O události byli cestou operačního střediska informováni pracovníci referátu životního prostředí a správce povodí.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet