Sobota 24. července 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nehoda kamionu uzavřela tunel Valík ve směru na Prahu, došlo k úniku paliva

V pondělí 26. října 2015 v 6:00 hodin vyjeli plzeňští hasiči k nehodě kamionu do tunelu Valík u 80. km dálnice D5.

Nehoda uzavřela Valík ve směru na Prahu. Do půl hodiny od nehody se obnovila doprava v druhé troubě ve směru na Rozvadov, ale se sníženou rychlostí. V opačném směru byla doprava odkloněna. Toto omezení se protáhlo do dopoledních hodin.

Řidič vyvázl s lehčím poraněním, po ošetření záchranou službou zůstal na místě.

Kamion si při nehodě prorazil nádrž a unikala z něj nafta. Hasičům se podařilo v poměrně krátké době únik kapaliny zastavit, obsah nádrže přečerpali do náhradních nádob a zasypali asi padesáti metrovou skvrnu sorbentem. O závěrečný úklid vozovky se postarala SSÚD.

Místo nehody si převzala PČR. Veškeré informace o zásahu předal velitel zásahu prostřednictvím KOPIS Krizovému štábu města Plzně.

Zasahující jednotky:

  • HZS Plzeň Košutka
  • HZS Plzeň Slovany
  • HZS Plzeň Střed

26. 10. 2015 08:00

Jak šetření události na místě ukázalo, došlo ke kolizi jednoho nákladního vozu. 64letý řidič nákladního automobilu tovární značky MAN, který převážel počítačové součástky, při jízdě kýchl, na okamžik ztratil orientaci a v tunelu narazil do svodidel a ostění (stěna tunelu). K poškození, či střetu s dalším, před ním jedoucím nákladním automobilem nedošlo.

Hmotné škody zatím vyčísleny nebyly, k závažnějšímu poranění řidiče nákladního vozu nedošlo. Požití alkoholických nápojů bylo u řidiče na místě vyloučeno pomocí provedené dechové zkoušky. Během dopoledních hodin bude řešen odtah vozu a překládka nákladu. Z tohoto důvodu předpokládáme, že uzavírka tunelu bude trvat několik hodin.

por. Bc. Jana Tomková
Policie ČR
por. Mgr. Pavla Jakoubková
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje
Sdílet