Neděle 26. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vážná dopravní nehoda traktoru a dodávky

Dnes, těsně před šestnáctou hodinou vyjela naše jednotka k dopravní nehodě nákladní dodávky s traktorem, cca 4km za Železnou Rudou, na hlavním silničním tahu na Klatovy (E53, I27).

Dnes, těsně před šestnáctou hodinou vyjela naše jednotka k dopravní nehodě nákladní dodávky s traktorem, cca 4km za Železnou Rudou, na hlavním silničním tahu na Klatovy (E53, I27).

Na místě události bylo prvotním průzkumem zjištěno, že je v dodávce zaklíněn těžce zraněný spolujezdec. Další dva zranění z dodávky se nacházeli mimo vozidlo, stejně jako lehce zraněný řidič traktoru. Zbylí tři spolujezdci z dodávky vyvázli z nehody bez zranění.

Ihned byla poskytnuta předlékařská pomoc zraněnému spolujezdci dodávky, zajištěno místo nehody a zabráněno únikům látek z převráceného traktoru. Následovalo vyproštění zraněného z dodávky za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a s pomocí Horské Služby, která si po vyproštění pacienta převzala do péče. Při tomto byla poskytnuta předlékařská pomoc i dalším třem zraněným, než se na místo dostavila ZZS Klatovy a ZZS Nýrsko. U řidiče dodávky bylo vážné podezření na vnitřní poranění. Všichni byli odvezeni k dalšímu ošetření do nemocnice.

Po zadokumentování nehody Policií ČR byl kyvadlově obnoven provoz a několika kilometrové kolony se mohly rozjet. Následovalo převrácení rozlomeného traktoru na kola a naložení na domluvený odtah, stejně jako dodávkového automobilu. Vozovka byla uklizena od provozních kapalin a rozbitých částí vozů. Po třech hodinách byl zásah ukončen.

Filip Brož – Hasiči města Železná Ruda – www.hasicizr.estranky.cz-swo-

Sdílet