Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na obchvatu České Skalice došlo ke střetu dvou vozidel, jednu řidičku museli hasiči vyprostit

Dne 4. 11. 2015 došlo na silnici I/33 v katastru České Skalice k bočnímu střetu dvou osobních vozidel. Řidička auta Volswagen Passat (27 let), která jela od Jaroměře na Náchod, s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy, vjela do protisměru, kde se bočně srazila s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia.

Vlivem nárazu se passat dostal do smyku, narazil do svodidel, od kterých se odrazil do protisměrného jízdního pruhu. Řidička škodovky (44 let) zůstala ve vozidle zaklíněna a musela být vyproštěna hasiči a s lehkým zraněním pak převezena do nemocnice.

Policisté obě řidičky podrobili dechové zkoušce, která vyloučila požití alkoholu. Mladší z nich kvůli podezřelému chování podstoupila i test na omamné a psychotropní látky, který však byl také negativní. Na passatu policisté odhadli škodu ve výši 95 tisíc a na škodovce 98 tisíc korun.

U passatu policisté zjistili technickou závadu vozidla, která však neměla vliv na dopravní nehodu. Jednalo se o nepovolenou úpravu bočních předních skel zatemňovacími foliemi bez homologačního označení. Až policisté dopravní nehodu vyšetří, vše předají správnímu orgánu k rozhodnutí.

por. Iva Kormošová
Policie ČR
Sdílet