Čtvrtek 30. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nehoda s následným požárem kamionu na rychlostní komunikaci R48 si vyžádala dvě zraněné osoby

Vážná dopravní nehoda a následný požár kamionu byly příčinou více než 5hodinového úplného uzavření rychlostní komunikace R48 v katastru obce Šenov u Nového Jičína. Při dopravní nehodě a následném požáru kamionu na 20. kilometru rychlostní komunikace došlo ke zranění dvou osob.

Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor oznamující požár kamionu na 20. kilometru silnice R48, na mostě nad železnicí, nedlouho po páté hodině ranní v neděli 15. listopadu 2015. Bezprostředně na to byly na místo události vyslány dva zásahové vozy HZS MSK ze stanice Nový Jičín. Rozsah a závažnost události si pak vyžádaly vyslání dalších dvou zásahových vozidel.

Řidič kamionu najel v obci Šenov u Nového Jičína v brzkých ranních hodinách na středový betonový dělící pás. Kamion se po téměř 100 metrech na betonovém dělícím pásu zastavil, avšak při této jízdě došlo k poškození nádrže na naftu a následnému úniku přibližně 700 litru nafty. V důsledku dopravní nehody došlo k jejímu zapálení a požár se postupně rozšířil na zadní část tahače. Požárem byl zasažen i návěs kamionu, ve kterém byly převáženy potraviny.

Hasiči na místě kromě hašení požáru návěsu a tahače likvidovali i rozsáhlejší únik nafty, na což byl z hasičské stanice HZS MSK Nový Jičín povolán i kontejnerový sorbentový automobil. Hasiči následně zajišťovali vyproštění kamionu a znovu zprůjezdnění rychlostní komunikace.

Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 900 tisíc korun. Jedná se pouze o škodu způsobenou požárem a není zde započítaná škoda na kamionu a návěsu, které byly způsobeny dopravní nehodou. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob v kamionu, příčina dopravní nehody je v šetření.

Marek Gašparín
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet