Sobota 1. dubna 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční požár rodinného domu ve Vlkošově na Plzeňsku způsobil škodu za milion korun

Ve čtvrtek 20. listopadu 2015 dvě minuty po půlnoci vyhlásilo operační středisko v Plzeňském kraji poplach jednotkám HZS Košutka, SDH Bezvěrov a SDH Manětín a vyslalo je do Vlkošova k požáru rodinného domu. Současně jako posila vyjely z Karlovarského kraje jednotky HZS Toužim a SDH Žlutice.

Celá rodina stihla ještě před příjezdem jednotek budovu opustit. Majitel se nadýchal zplodin hoření, ostatní vyvázli bez zranění. Majiteli domu hasiči poskytli předlékařskou pomoc a nechali ho inhalovat kyslík. ZZS ho následně transportovala do nemocnice. Jeho paní a pět dětí hasiči převezli autobusem k příbuzným. Na základě informací, že se uvnitř nacházejí domácí zvířata, hasiči prohledávali budovu. Vynesli psa a kočku, bohužel je již nedokázali zachránit.

Požár vznikl 1. nadzemním podlaží od sušičky v koupelně a rychle se rozšířil po schodišti do horních místností v podkroví a na střechu. První jednotky, které se dostavily na místo, zahájili dvěma proudy C hasební útok – jeden z vnějšku oknem a druhý proud natáhli hasiči vnitřkem budovy. Další jednotky postupně přidaly útočné vedení na ochlazování střechy a jako ochranu před rozšířením na stodolu.

Vstup do budovy hasičům stěžovalo intenzivní plamenné hoření. Další komplikaci při zásahu představovalo vedení vysokého napětí ve štítu střechy. Technici ČEZ odpojili od dodávky proudu celou vesnici. Dodávka el. energie byla obnovena až krátce před pátou hodinou ráno.

Z budovy hasiči evakuovali hasiči cenné předměty a předali je PČR.

Předběžně požár napáchal škody za jeden milion korun a ve stejné výši se odhadují uchráněné hodnoty.

Zasahující jednotky: HZS Plzeň Košutka HZS Toužim – KVK JSDH Bězvěrov JSDH Manětín JSDH Žlutice – KVK

Pavla Jakoubková
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje
Sdílet