Čtvrtek 23. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hlavní silnice na Vizovice byla kvůli dopravní nehodě nákladního auta uzavřena

Operační středisko Policie České republiky ve Zlíně si dne 26. 11., ve 23:35 hodin, vyžádalo od hasičů ve Zlíně průzkum místa dopravní nehody nákladního automobilu v blízkosti obce Zádveřice-Raková. Policie dále uvedla, že k nehodě došlo na křižovatce ve směru na obec Horní Lhota u Luhačovic. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z centrální požární stanice ve Zlíně.

Hasiči na místě zjistili, že u silnice I. třídy číslo 49 havaroval náklaďák, tahač s cisternovým návěsem z hliníku. Manipulaci s nákladním autem zabezpečuje soukromá firma. Ta náklaďák postavila zpět na kola, ale ten ale začal být, díky měkkému terénu a váze nákladu, nestabilní. Přepravní návěs je z hliníku a technika na přečerpání nákladu přijede na místo nehody až v pátek dopoledne. Vozidlo proto bylo proti dalšímu pohybu zajištěno.

Policie České republiky rozhodla o uzavření silnice číslo 49 v úseku Zádveřice – Vizovice do doby, než bude náklad přečerpán a vozidlo vyproštěno na komunikaci. Objízdná trasa je vedena z Vizovic, přes obec Zádveřice.

Náklad z havarovaného vozu nevytéká a hasiči se, po dohodě s policií, vrátili zpět na stanici. V případě, že by během noci došlo k zhoršení současného stavu, jednotka hasičů vyjede k místu nehody.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet