Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dobrovolným hasičům hrozí trestní oznámení

Na stole dobrovolných hasičů z Mimoně zazvonil telefon. Na jeho konci byli lidé z okolí hokejisty Jakuba Klepiše. Veliteli oznámili, že na mimoňské hasiče bude podáno trestní oznámení.

Na stole dobrovolných hasičů z Mimoně zazvonil telefon. Na jeho konci byli lidé z okolí hokejisty Jakuba Klepiše. Veliteli oznámili, že na mimoňské hasiče bude podáno trestní oznámení.

„Máme z toho velký průšvih, teď se bojíme, jestli vůbec budeme fungovat dál,“ sdělil Blesku dobrovolný hasič z Mimoně.

O co jde? Mimoňští hasiči na svých internetových stránkách vyvěsili informace o Klepišově nehodě v Doksech, včetně fotografi í a výsledků dechové zkoušky na alkohol, která pro řidiče údajně nedopadla zrovna nejlépe.

Pro hasiče to byla událost jako každá jiná. Ne tak pro policii! Ta totiž nehodu nezařadila do obvyklého informačního servisu, vynechala ji i z obvyklého zpravodajství na internetu a nesdělila ji ani v informačním servisu regionálnímu tisku.

Důvod? „Naše povinnost není informovat veřejnost, to je jen naše dobrá vůle, my také na internetu nemusíme zveřejnit vůbec nic. Je to věc tiskové mluvčí, co jí přijde zajímavé, aby tam zařadila.“ vysvětlil David Kubalák z policejního prezidia.

Tiskové mluvčí Ivaně Balákové přišlo naopak zajímavé, že z obchodu zmizela peněženka, že sprejer postříkal školu a vandal ukradl plechy. Tyto zprávy do zpravodajství zařadila.

Nehoda při které Klepiš zřejmě opilý ujížděl policii tak šíleně, že skončil v příkopu, nikoliv. „Je to jen na mém výběru, co do zpravodajství zařadím a co nikoliv. Na té nehodě nebylo vůbec nic pozoruhodného,“ vysvětlila utajení bouračky hokejisty Klepiše Ivana Baláková.

„Je jasné, že o ten alkohol teď jde nejvíc. Buď to bude pro Klepiše jen přestupek za pět tisíc kvůli ujíždění policii a nebo trestný čin obecného ohrožení kvůli alkoholu. Tak hádejte jak to asi dopadne,“ rýpl si mimoňský dobrovolný hasič, který je celou událostí velice znechucen.

Autor: Blesk

Web JSDH Mimoň: http://www.hasicimimon.webgarden.cz


Redakce požáry.cz:

Dle vyjádření velitele JSDH Mimoň, se kterým jsem mluvil telefonicky, se článek zakládá na pravdě a skutečně mu bylo manažerem hokejisty Jakuba Klepiše oznámeno, že na ně bude podáno trestní oznámení. Pokud se tak stane, máme slíbeno, že bude redakce požárů.cz blíže informována. KuK

-kaw-, -kow-

Sdílet