Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Třiadvacet výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji

Celkem třiadvacetkrát vyjeli v sobotu 12. 7. 2008 večer a pak také v noci na neděli 13. 7. 2008 hasiči v Moravskoslezském kraji k zásahům, souvisejícím s nepříznivým počasím.

Celkem třiadvacetkrát vyjeli v sobotu 12. 7. 2008 večer a pak také v noci na neděli 13. 7. 2008 hasiči v Moravskoslezském kraji k zásahům, souvisejícím s nepříznivým počasím. Především to byly jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, někdy ale také dobrovolní a jednou drážní hasiči. Žádná z těchto událostí si naštěstí nevyžádala zranění obyvatel či hasičů.

Ilustrační foto

Nejčastěji museli hasiči odstraňovat pomocí motorových pil stromy, respektive nebezpečné větve přes silnice a chodníky, v sobotu večer také přes koleje na železniční trati mezi stanicemi Studénka a Jistebník (okres Nový Jičín).

V Ostravě-Porubě čerpali hasiči v sobotu večer ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh vodu ze sklepa a výtahové šachty obytného domu, jejich kolegové ze stanice HZS MSK Ostrava-Fifejdy v noci na neděli uvolňovali a čerpali vodu, která se nashromáždila na Černé louce v blízkosti Ostravice a Hradní lávky, spojující Černou louku se Slezskoostravským hradem.

V okrese Ostrava zasahovali večer a v noci třináctkrát, na Novojičínsku pětkrát, na Opavsku čtyřikrát a na Karvinsku jednou. Klid měli v souvislosti s počasím hasiči na Bruntálsku a Frýdecko-Místecku.

Na železniční koleje mezi Studénkou a Jistebníkem spadla v sobotu večer dubová větev, kterou odstraňovali drážní hasiči. Vlaková doprava byla v obou směrech uzavřena zhruba dvě hodiny do 20 hodin, kdy byla jedna kolej zprůjezdněna.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

-kow-

Sdílet