Čtvrtek 5. srpna 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Držovicích vybuchla neznámá látka v kanalizaci, nikdo nebyl zraněn

V úterý 8. prosince 2015 byl v 14:56 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje únik neznámé látky do kanalizace v obci Držovice. Oznamovatel v ohlášení uvedl, že slyšel dva výbuchy v kanalizaci na ulici Gorkého.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova s cisternou a speciální technikou (chemickým kontejnerem). Hasiči po příjezdu zjistili, že výbuch odhodil kanálové poklopy a několik kanalizačních vpustí poškodil, v jednom domě vysklil dvě okna.

Hasiči zajistili ulici, procházeli jednotlivé domy a pomocí přístrojů, které jsou schopné detekovat výbušné plyny, prováděli kontrolní měření ve všech místnostech a také ve sklepních prostorách. Pátrali po zdroji úniku, který ani přes důkladné měření a monitoring nenašli. Asi na hodinu byl v ulici Gorkého vypnutý elektrický proud.

Na místo byli povoláni také pracovníci energetiky, plynáren, vodovodů a kanalizací, zástupci životního prostředí a představitelé obce.

Při události nebyl nikdo zraněn, ani hasiči nemuseli nikoho evakuovat. V 17:44 hodin hasiči ukončili zásah a vrátili se zpět na základnu.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet