Čtvrtek 30. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v Chebu si vyžádal dva životy, hořel nahromaděný odpad

K hlášenému požáru popelnice u bytového domu v Chebu nedaleko vlakového nádraží vyjížděli v noci z pondělí na úterý chebští profesionální hasiči. Na místě zjistili, že se jedná o požár odpadu v prostoru pod domem.

V době příjezdu hasičů na místo šlehaly z prostoru vstupu ke sklepům plameny. Na likvidaci požáru použili hasiči dva proudy, jeden z venku budovy, další pak zevnitř z prostorů sklepů. Po uhašení zjistili, že hořel nahromaděný odpad v místech, kde přebývali bezdomovci. Provedeným průzkumem hasiči našli v místě požáru těla dvou mužů.

Místo si převzala policie, hasiči mezitím dokončili průzkum celého domu. Byt v patře přímo nad požárem odvětrali, ostatní bytové jednotky zkontrolovali, zda se dovnitř nedostal dým z požáru. Podle vyšetřovatele požárů je příčinou s největší pravděpodobností nedbalost při používání otevřeného ohně.

Podobné příbytky bezdomovců v těsné blízkosti obytných domů nebo přímo v jejich sklepeních jsou nebezpečné právě vysokým rizikem vzniku požáru. Často zde bývá nahromaděný hořlavý odpad, například kartony či matrace, v kombinaci s používáním otevřeného ohně ke svícení, vaření či zahřátí se je pak riziko vniku požáru velmi vysoké.

Oheň se pak může snadno rozšířit do dalších prostorů. V případě nočního požáru v Chebu už oheň prohořel dveřmi do sklepů pod domem a poškodil i obvodový plášť budovy. Jen díky rychlému zpozorování požáru a zásahu hasičů se nerozšířil do dalších částí domu.

Zasahující jednotky:

  • HZS Cheb (CAS 24 Scania)
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet