Úterý 28. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U obce Konecchlumí na Jičínsku došlo ke střetu osobního vozidla s kamionem, řidič zemřel

K dopravní nehodě s tragickými následky došlo dnes 16. prosince 2015 odpoledne na hlavní silnici č. I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi.

U obce Konecchlumí na Jičínsku došlo ke střetu osobního vozidla s kamionem. Obě vozidla skončila po srážce mimo vozovku, tahač kamionu navíc narazil do stromu.

Na místo události vyjeli v 15:20 hodin profesionální hasiči z Hořic a Jičína s technickým automobilem a dvěma cisternami.

Po příjezdu první jednotky na místo určení a provedeném průzkumu hasiči zjistili, že v osobním vozidle, které skončilo pod návěsem, se nachází osoba bez známek života. Řidič kamionu byl kvůli zdeformované kabině tahače zraněn a do péče si ho převzala přivolaná záchranná služba.

Na místo dopravní nehody byla povolána také asistentka hasičského psychologa pro poskytnutí psychologické intervence řidiči kamionu. Hlavní tah na Hořice je v tuto chvíli zcela uzavřen.

Na místo se dostavil také vyprošťovací automobil hasičů z centrální stanice Hradec Králové, který bude vyprošťovat návěs kamionu. Příčiny nehody a míru zavinění budou v šetření Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet