Pátek 30. července 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve Vojkovicích na Karlovarsku shořel seník, chlévy se podařilo uchránit

Požár seníku plného uskladněných balíků slámy zpozorovala policejní hlídka před půl pátou ráno ve Vojkovicích na Karlovarsku. Přivolaní hasiči potvrdili, že oheň zasáhl celý seník, navíc požár ohrožuje chlévy přímo spojené se seníkem.

V těch byly v době požáru ustájeny desítky hospodářských zvířat a to jak skotu, tak prasat, koní i drůbeže. Hasiči tak na místo povolali další posily a zaměřili se na ochranu chlévů. Postup požáru se podařilo zastavit před tím, než začal ohrožovat zvířata, do chlévů nepronikl ani kouř, po dohodě s majitelem tak hasiči zvířata nevyváděli a pouze po celou dobu likvidace požáru kontrolovali, zda jsou i nadále všechna zvířata v pořádku.

Už v době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo byla propadlá část střechy seníku, při hašení hrozilo zřícení další částí budovy. S pomocí nakladače hasiči vyváželi balíky slámy, které následně dohašovali. Po sedmé hodině ráno se zřítila další část střechy a celá boční stěna seníku. Hasiči pokračovali ve vyvážení balíků a prolévání celého požářiště vodou.

Tu čerpají z řeky Ohře tekoucí nedaleko místa zásahu. Silnice z Kyselky na Vojkovice je v místě požáru zcela uzavřena kvůli zasahující technice. Požár již mají hasiči pod kontrolou, jeho celková likvidace se podle prvních odhadů protáhne minimálně na celé dopoledne.

21. 12. 2015 12:00

Během likvidace požáru seníku ve Vojkovicích na Karlovarsku se zřítil celý objekt seníku. Pod troskami konstrukce zůstaly hořící balíky slámy. Hasiči je nemohou roztáhnout a důkladně prolít vodou, nechají je tak po dohodě s majitelem kontrolovaně vyhořet. Zásah se tak protáhne.

Hasiči budou na místě minimálně do pondělního večera, balíky mohou hořet i v následujících dnech. Z místa požáru jde kouř podél řeky Ohře směrem na obec Vojkovice, hasiči prostřednictvím starosty obce upozornili obyvatele, aby omezili větrání. Předběžná škoda je odhadnuta na více než jeden milion korun, příčina je stále v šetření.

Zasahující jednotky:

  • HZS Karlovy Vary (CAS 30 T815–7, VEA Toyota)
  • HZS Klášterec (CAS 32 T815)
  • HZS Cheb (VEA Škoda)
  • VHJ Hradiště (CAS 32 T815)
  • JSDH Vojkovice (DA A31)
  • JSDH Kyselka (CAS 24 L101)
  • JSDH Hájek (CAS 24 L101)
  • JSDH Jáchymov (CAS 25 L101)
  • JSDH Stružná (CAS 25 L101)
  • JSDH Ostrov (CAS 20 MAN, VEA Škoda)
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet