Sobota 31. července 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

K požáru průmyslového objektu v Otrokovicích bylo povoláno sedm jednotek hasičů

Požár byl operačnímu středisku ve Zlíně oznámen v 9:13 hodin. Hasičům bylo dále sděleno, že se jedná o budovu číslo 110 v průmyslovém areálu na Baťově v Otrokovicích. Oznámení dále obsahovalo informaci, že v hořící části objektu jsou hořlaviny a vedle stolárna. V areálu s chemickým provozem už byly v minulosti požárem zničeny dva velké průmyslové objekty. Operační důstojník proto vyhlásil požární poplach sedmi jednotkám hasičů.

K hlášenému požáru vyjeli profesionální hasiči z Kroměříže, Otrokovic a Zlína, a dále dobrovolní hasiči z Otrokovic, Napajedel, Kvítkovic a Tlumačova. Celkem bylo na místě sedm cisternových stříkaček, jeden automobilový žebřík a jeden dopravní automobil.

Po příjezdu k požáru hasiči zjistili, že hoří v odsávacím potrubí lakovny. Plameny od netěsného potrubí prošlehly na dřevěný podhled. Hasiči dvěma útočnými proudy C a jedním vysokotlakým proudem vody oheň rychle uhasili. Ohořelé zbytky podhledu strhli. Po ukončení hasebních prací překontrolovali teplotu dřevěné konstrukce střechy a podhledu. Skrytá ohniska hoření nebyla nalezena.

Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

K požáru došlo v blízkosti požární stěny mezi lakovnou a stolárnou. Objekt je jednopodlažní a dříve zde byla výroba krémů na boty. Ve střední části objektu je lakovací box, ve kterém byl v době požáru osobní automobil Mercedes. Když začalo hořet, zaměstnanci vyvezli auto mimo lakovací box a snažili se plameny zdolat práškovými hasicími přístroji a proudem vody ze zahradní hadice.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů. Při požáru nedošlo ke zranění osob.

Majitel objektu stanovil škodu způsobenou ohněm v předběžné výši 190 000 korun. Včasným zásahem se podařilo uchránit majetek v předběžné výši 2 000 000 korun. Místo požáru bylo předáno majiteli s tím, že majitel zajistí dvanáctihodinový dohled na požářišti.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet