Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Úhyn stovek kusů ryb na chovném rybníce

Aktualizováno: 08:14 V úterý 15. července 2008 byl v 16.40 hodin na Krajské operační a informační středisko v Plzni nahlášen úhyn velkého množství ryb v chovném rybníce u obce Zámělíč na Domažlicku.

V úterý 15. července 2008 byl v 16.40 hodin na Krajské operační a informační středisko v Plzni nahlášen úhyn velkého množství ryb v chovném rybníce u obce Zámělíč na Domažlicku.

Na místo byla povolána profesionální jednotka z Domažlic, která si po průzkumu místa události vyžádala přítomnost chemické laboratoře z Třemošné. Na místě se podle prvních odhadů nacházelo asi 200 kusů mrtvých ryb. O události byl informován zástupce odboru životního prostředí a Česká inspekce životního prostředí. Po prvních rozborech, které na místě provedli pracovníci laboratoře byly naměřeny pětkrát vyšší hodnoty čpavku, než je přípustné. Majiteli chovného rybníka vznikla škoda předběžně vyčíslená na 50 až 60 tisíc korun. Počet uhynulých ryb byl poté upřesněn na 1200 až 1500 kg. Ve 20.32 hodin bylo místo písemně předáno místní rybářské organizaci.

Přesnější informace o výsledcích rozboru vody přinesme během dneška.

Info: HZS Plzeňského kraje

Aktualizace: K úhynu ryb v Zámělíčském rybníce došlo vlivem vysoké koncentrace amonných iontů a nízkou koncentrací kyslíku ve vodě. Vysoká koncentrace amonných iontů v rybníce je pravděpodobně příznakem fekálního znečištění.

-wap-

Sdílet