Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár přístavku a uložených věcí u firmy v Mařaticích

Dne 15. 7. 2008 v 17:05 hod. byli hasiči informováni o požáru v Uherském Hradišti, Mařaticích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru přístavku u soukromé firmy. Škoda byla vyčíslena na 150 000,– Kč, možnou příčinou požáru je nedbalost.

Dne 15. 7. 2008 v 17:05 hod. byli hasiči informováni o požáru v Uherském Hradišti, Mařaticích. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Kunovic s dalšími dvěma vozy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru přístavku u soukromé firmy.

Oznamovatelé požáru uváděli na tísňové lince, že byl nejdříve slyšet výbuch a následně byl spatřen mohutný oblak černého kouře. Na místě se však ukázalo, že šlo o požár věcí v přístavku a části jeho střechy.

Hasiči postupně požár lokalizovali a uhasili. Zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření požáru na blízkou budovu a uchránit tak další majetek. Po uhašení plamenů byla rozebrána část střešní konstrukce přístavku a byly ochlazeny skryté části stavby. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár zničil nebo poškodil uskladněné kontejnery na odpad, několik jízdních kol a také motocykl. Plameny zničili část dřevěné střešní konstrukce a část klimatizace na vedlejší budově. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 150.000 Kč.

Příčina vzniku požáru je nadále ve společném šetření hasičů a policie. Nejpravděpodobnější příčinou pak mohla být nedbalost při odhození nedopalku cigarety nebo vysypání obsahu popelníku do kontejneru s odpadem. Hlášený výbuch byl přisouzen vznícení palivové nádrže motocyklu.

Info: mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-

Sdílet