Čtvrtek 5. srpna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vaření ve zlínském bytě skončilo požárem, zásah souseda zabránil nejhoršímu

Požár kuchyňské linky v bytovém objektu na ulici Přílucká ve Zlíně likvidovaly dvě jednotky hasičů. Scházelo málo a požár, který vznikl okolo sedmé hodiny ranní v jednom z bytových domů na ulici Přílucká, mohl způsobit rozsáhlou škodu a ohrozit zdraví nebo i život majitelky bytu.

Seniorku při vaření jídla přemohla chvilková únava a usnula. To stačilo, aby došlo ke vznícení vařených potravin a rozšíření plamenů na digestoř a část kuchyňské linky. Jako první zareagoval na požár jeden ze sousedů, který plameny srazil pomocí práškového hasícího přístroje.

O ostatní se už postarali profesionální hasiči z centrální stanice Zlín, kteří na místo dorazili v 07:20 hodin. Shodou okolností k události došlo jen několik desítek metrů od jejich stanice. Profesionály ještě posílila jednotka hasičů města Zlína z Prštného. Hasiči ochladili požárem zasažený prostor, zkontrolovali ho termokamerou a pomocí nucené ventilace odvětrali zakouřené části bytu a chodeb domu.

Majitelka bytu skončila v péči hasičů a posádky zdravotnické záchranné služby. Po kontrole zdravotního stavu byla ponechána na místě události. Žádné známky intoxikace zplodinami hoření u ní nebyly zjištěny.

Požárem způsobená škoda byla vyčíslena asi na 100.000,– Kč. Rychlým zásahem souseda a následně i hasičů byl uchráněn další majetek v hodnotě asi dvou milionů korun.

Požáry potravin při vaření nebo otevírání bytů, kdy majitelé zapomněly zapnuté sporáky, jsou častým důvodem výjezdů hasičů. Jen v letošním roce evidují krajští hasiči 40 takových zásahů.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet