Středa 27. října 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zraněného řidiče museli hasiči z vraku vystříhat, havaroval u Bystřičky na Valašskomeziříčsku

K vážné dopravní nehodě osobních vozidel zn. Honda a Škoda Octavia došlo po patnácté hodině na komunikaci mezi Bystřičkou a Valašským Meziříčím. Vážně zraněný řidič hondy zůstal po střetu ve zdemolovaném vozidle zaklíněn.

K jeho vyproštění museli profesionální hasiči z Valašského Meziříčí, kteří na místo dorazili v 15:33 hodin, použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Po odstranění obou dveří a středového sloupku na levé straně vozidla byl muž vytažen. Po celou dobu vyprošťování byl v péči záchranářů, kteří ho následně také transportovali do nemocnice.

V péči záchranářů skončila také řidička druhého vozidla. Ta se z vozidla dostala bez pomoci hasičů a v době jejich příjezdu už byla v sanitním voze.

Hasiči zajistili místo nehody, které zablokovalo průjezd komunikací a zabezpečili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody policisty odtlačili hasiči vraky obou vozidel ke krajnici a uklidili vozovku. Hodinu a půl po příjezdu byl zásah jednotky ukončen.

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet