Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři mladí lidé zahynuli při nehodě

Tři mladí lidé přišli o život při dopravní nehodě, která se stala v noci na sobotu 18. 7. 2008 v Nových Dvorech na Kutnohorsku. Všichni jeli v osobním autě, které narazilo do zdi u silnice.

Tři mladí lidé přišli o život při dopravní nehodě, která se stala v noci na sobotu v Nových Dvorech na Kutnohorsku. Všichni jeli v osobním autě, které narazilo do zdi u silnice.

„Za nehodu pravděpodobně mohla vysoká rychlost, ve které řidič vozu nezvládl řízení,“ uvedl operační důstojník. V autě byli tři lidé ve věku od 14, 17 a 20 let, všichni byli na místě mrtví. Přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. 

Nařízená soudní pitva by měla odhalit, jestli pil řidič před jízdou alkohol. 

Provoz na silnici z Kutné Hory do Pardubic byl kvůli nehodě přerušen, policie jej obnovila kolem 05:00.

Řidiči mladší 25 let mají z celkového počtu dopravních nehod způsobených pod vlivem alkoholu na svědomí 28 procent. 

Celkem 52 procent nehod způsobí o víkendech. Nejčastěji bourají v pátek a v sobotu v noci, nehody se stávají nejvíce mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Tuto dobu policisté a odborníci označují za „horečku sobotní noci“. 

Mladé řidiče má od jízdy pod vlivem alkoholu odradit reklamní kampaň k projektu Domluvme se, která tento týden začíná v televizi. Hlavní myšlenkou kampaně je to, aby se mladí lidé mezi sebou domluvili, kdo bude řídit domů, když ostatní budou pít alkohol. Akci Domluvme se podporují hudební skupiny Wanastovi Vjeci, Tři sestry, Chinaski a Divokej Bill. Při jejich koncertech si budou moci zájemci nechat zkušebně změřit hladinu alkoholu v krvi. 

Zdroj: idnes.cz, novinky.cz, ČT24


-kaw-

Sdílet