Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pardubický mix

Výběr zásahů z Parubického kraje.

HZS Pardubického kraje, stanice Holice

Dne 19. července 2008 v 6.26 hodin byli hasiči z Holic přivoláni k dopravní nehodě, která se stala na silnici před Holicemi ze směru od Ostřetína. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že

v rodinném voze cestovala zřejmě dánská rodina – celkem 6 osob, dvě dospělé osoby a čtyři děti. K vozu byl připojen karavan. Z něho vytáhli hasiči dvě nepoškozené propan butanové lahve. K úniku plynu nedošlo. Zraněné osoby si do péče převzala zdravotnická záchranná služba a převezla je do nemocnice. Hasiči dále provedli odpojení akumulátoru, zamezili úniku provozních náplní a odstranili následky nehody.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Dne 19. července 2008 v 15.48 hodin byli hasiči ze Svitav a Litomyšle přivoláni k požáru slámy do obce Karle na Svitavsku. Po příjezdu na místo události si velitel zásahu vyžádal dobrovolné jednotky hasičů z obcí Čisté a Trstěnice. Jednalo se o požár lisu na slámu. Plameny se ale rozšířily na strniště a balíky slámy poblíž stroje. Dle slov vyšetřovatele byla zasažena plocha o rozloze maximálně dva hektary. Hasičům se podařilo zkrotit plameny, aby se dále nerozšiřovaly, v 16.08 hodin. Požár byl zcela zlikvidován v 16.27 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada, buď se do lisu dostal cizí předmět nebo došlo k zadření ložiska.

HZS Pardubického kraje, stanice Pardubice

Dne 20. července 2008 ve 13.58 hodin byla na operační a informační středisko hasičů oznámena dopravní nehoda cisterny, která byla převrácená na boku na silnici z Břehů na Živanice. Při příjezdu hasičů na místo byl již řidič mimo vozidlo a do péče si ho převzala zdravotnická záchranná služba. Na místě zasahovali nejen pardubičtí profesionální hasiči, ale i dobrovolní hasiči z Břehů. Hasiči na místě museli zajistit únik provozních náplní. Z nádrže totiž unikala nafta. Uniklé pohonné látky byly posypány sorbentem. Hasiči postupně pohonné hmoty z nádrže odčerpali. V nádrži bylo přibližně 350 litrů nafty.
O události byli informováni i pracovníci životního prostředí, kteří zajistili firmu na likvidaci vyteklé syrovátky z cisterny. V ní bylo 30 m3 syrovátky, zhruba 23 m3 syrovátky uniklo. V 16.33 hodin se na místo události dostavila firma Dekonta, která provedla odbagrování zasažené zeminy u silnice o rozloze 10 × 10 m. Firma odbagrovala zeminu do hloubky maximálně 30 cm. Těžká technika pak pomohla hasičům s vyproštěním převrácené cisterny. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 18.58 hodin.


por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

-kuw-

Sdílet