Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hromadná dopravní nehoda

Jak jsme již informovali v krátkých zprávách, k vážné dopravní nehodě vyjeli dnes (24. července 2008) před půl osmou ráno profesionální hasiči z Hradce Králové a Jaroměře. Na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří, u obce Holohlavy, se srazila dvě osobní vozidla, dodávka a nákladní vozidlo s přívěsem převážející cement.

K vážné dopravní nehodě vyjeli dnes (24. července 2008) před půl osmou ráno profesionální hasiči z Hradce Králové a Jaroměře. Na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří, u obce Holohlavy, se srazila dvě osobní vozidla, dodávka a nákladní vozidlo s přívěsem převážející cement.

Hromadná nehoda

Řidič osobního vozidla Volvo, jedoucí ve směru na Hradec Králové, z dosud nejasných příčin vjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem DAF s přívěsem. Volvo ještě následně narazilo do osobního vozidla Nissan Almera, které skončilo v příkopu. Řidič kamionu po bočním nárazu vjel do protisměru, kde se čelně střetl s dodávkou Fiat. Těžce zraněný řidič dodávky zůstal ve vraku kabiny zaklíněn.

Hasiči jej museli vyprostit zadní částí vozidla za pomocí speciálního hydraulického zařízení. Ve spolupráci se záchrannou službou zraněného řidiče zhruba 45 minut resuscitovali, ale bohužel se nepodařilo obnovit základní životní funkce. Řidič dodávky na místě zemřel, nikdo z dalších účastníků nehody nebyl zraněn.

Z poškozených nádrží nákladního vozidla došlo k úniku nafty, kterou hasiči ihned zachytili do speciálních nádob. Ropné látky se nedostaly do půdy a neohrozily životní prostředí. Na místo byl přivolán také chemický kontejner a kontejnerový nosič s nádobami na naftu z Hradce Králové, do kterých hasiči přečerpali zbývající obsah nádrží, zhruba 200 litrů nafty.

Po jedenácté hodině dopoledne dorazil na místo náhradní kamion s cisternovým návěsem, do kterého byl přečerpán cement z havarovaného kamionu.

Silnice je v místě nehody neprůjezdná, Policie ČR odklání dopravu přes Smiřice. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Foto: centrální stanice Hradec Králové
stanice Jaroměř 


por. Bc.Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

-kuw-


Sdílet