Středa 22. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při srážce dvou osobních vozidel zemřeli dva lidé

Včera (24. července 2008) kolem půl páté odpoledne došlo na silnici č. 298 mezi obcemi Ledce a Polánky nad Dědinou na Hradecku k tragické dopravní nehodě. V lesním úseku se srazila osobní vozidla Š Fabia a BMW.

Včera (24. července 2008) kolem půl páté odpoledne došlo na silnici č. 298 mezi obcemi Ledce a Polánky nad Dědinou na Hradecku k tragické dopravní nehodě. V lesním úseku se srazila osobní vozidla Š Fabia a BMW. Dva lidé zemřeli, další dvě osoby utrpěly zranění. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové, Dobrušky a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem, zasahovaly dva sanitní vozy záchranné služby a vrtulník.

Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla BMW, jedoucí od Třebechovic pod Orebem, při průjezdu zatáčkou zřejmě dostal na mokré vozovce smyk, vjel do protisměru, kde se boční stranou vozu srazil s protijedoucím osobním vozidlem Š Fabia. Bavorák po nárazu skončil mimo vozovku. Jeho řidič a dvacetiletá spolujezdkyně utrpěli vážná zranění. Hasiči se ve spolupráci se záchrannou službou snažili oba zraněné resuscitovat, ale bohužel se nepodařilo obnovit základní životní funkce a oba mladí lidé svým zraněním podlehli. Ve škodovce byli zraněni dva muži, které záchranná služba převezla do nemocnice.

Hasiči odpojili autobaterie a jímali unikající provozní náplně. Z havarovaných vozidel unikl benzin na vozovku, který hasiči zlikvidovali. Na místo byla přivolána Správa a údržba silnic k dalšímu úklidu vozovky. Silnice byla v místě nehody několik hodin uzavřena. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Info: HZS Královehradeckého kraje

-kow-

Sdílet