Úterý 28. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Strom spadl na budovu nádraží

Jednotky HZS SŽDC z Prahy a Kralup na Vltavou byly dnes, 26.7. 2008 v dopoledních hodinách povolány k likvidaci stromu, který se rozlomil a jeho velká část spadla na budovu železniční stanice Jeneč. Během toho následoval výjezd do Pyšel, kde bylo proražené plynové potrubí u přejezdu.

Jednotky HZS SŽDC z Prahy a Kralup na Vltavou byly dnes, 26.7. 2008 v dopoledních hodinách povolány k likvidaci stromu, který se rozlomil a jeho velká část spadla na budovu železniční stanice Jeneč. Během toho následoval výjezd do Pyšel, kde bylo proražené plynové potrubí u přejezdu.Jeneč/Pyšely – 26.7. 2008

Jako první se k případu v žst. Jeneč dostavila JPO HZS SŽDC z kralupské pobočné požární stanice, protože pražská jednotka se nemohla k události dostavit díky jiné činnosti pro dráhu. VZ věc vyhodnotil a rozhodl se přes operační středisko na místo povolat výškovou techniku. COIS na místo vyslalo MP-27 JPO HZS SŽDC Praha, která tou dobou již byla zařazena zpět do výjezdu.

Po příjezdu plošiny k události bylo provedeno po vyloučení provozu na první staniční koleji její ustavení a jednotka za pomoci motorové pily z koše začala odklízet část vzrostlého stromu ze střechy budovy. Během likvidace události byl na služební mobil VČ JPO Praha ohlášen další výjezd. Jednalo se o proražené středotlaké plynové potrubí v obci Pyšely u železničního přejezdu. Na místo vyjela jednotka HZS Středočeského kraje HS Benešov, její velitel si vžádal díky velkému úniku plynu a možnému nebezpečí z toho plynoucímu přes COIS HZS SŽDC Praha vyloučení provozu na trati a také příjezd JPO HZS SŽDC. K události se z Jenče přesunul VČ JPO Praha s vozem RZA st.2 a také CAS 24 Mercedes pražské jednotky.

Na místo havárie se dostavila policie a plynař, který provizorně zastavil únik plynu. Protože již nehrozilo žádné nebezpečí, mohly se jednotky HZS ČR a HZS SŽDC vrátit zpět na své základny. Příčinou průrazu plynového středotlakého potrubí byla činnost bagru, jenž na místě prováděl výkopové práce.

-wap-

Sdílet