Úterý 25. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nehoda německého autobusu

Ve čtvrtek 31. července 2008 byla přesně v 17 hodin oznámena dopravní nehoda autobusu s německou SPZ asi dva km od hraničního přechodu Lísková na Domažlicku. Na místo byli okamžitě povoláni profesionálové z Domažlic a operační středisko také kontaktovalo IZS z německé strany.

Ve čtvrtek 31. července 2008 byla přesně v 17 hodin oznámena dopravní nehoda autobusu s německou SPZ asi dva km od hraničního přechodu Lísková na Domažlicku. Na místo byli okamžitě povoláni profesionálové z Domažlic a operační středisko také kontaktovalo IZS z německé strany. Z Německa dorazili na místo jak hasiči, tak zdravotníci a policisté. Autobus se po střetu s nákladním vozidlem v protisměru nacházel na boku opřený o strom a násep u silnice. Podle prvních informací, které hasiči na místě měli se uvnitř nacházelo asi padesát osob bez vážnějších zranění, ke kterým bylo ale obtížné se dostat. Aby hasiči mohli osoby z autobusu evakuovat, museli pokopat část terénu v oblasti vstupních dveří vozidla a umožnit tak přístup do autobusu zdravotníkům.

Německá zdravotnická záchranná služba postavila v místě události stan, kde ošetřovala zraněné. Němečtí lékaři na místě ošetřili celkem 10 z 47 cestu­jících. Z těchto deseti zraněných osob byli tři lidé převezeni na pozorování do nemocnice v Chamu, dalších sedm zůstalo po ošetření na místě a pokračovalo v cestě. Po transportu a ošetření zraněných dorazil na místo náhradní autobus, který zajistil dopravce, a všichni cestující byli přemístěni z havarovaného vozu do náhradního a pokračovali v jízdě. Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody byla komunikace zcela uzavřena.

Zasahující technika:

HZS Domažlice – RZA Toyota, CAS 24 Praga, CAS 24 T815
IZS Německo – 1 x RZA, 2 x CAS, 1 x Automobilový žebřík 25, 1 spojařský vůz, 7 sanitek, 3 vozidla s lékařem

-kow-

Sdílet